Programul slujbelor

Vineri, 1 decembrie

 • Nu se săvârșește Sf. Maslu

Duminica, 3 decembrie

 • 11.30 - Sf. Liturghie

Marți, 5 decembrie

 • 18.00 - Acatist
 • 18.30 - Spovedanie

Miercuri, 6 decembrie

 • 09.00 - Acatist
 • 09.30 - Sf. Liturghie

Vineri,  9 decembrie

 • 17.30 - Sf. Maslu
 • 19.30 - Spovedanie

Duminica, 10 decembrie

 • 11.30 - Sf. Liturghie

Marți, 12 decembrie

 • 18.00 - Acatist
 • 18.30 - Spovedanie

Vineri,  15 decembrie

 • 17.30 - Sf. Maslu
 • 19.30 - Spovedanie

Duminica, 17 decembrie
Sf. Liturghie Arhierească cu ÎPS Serafim

 • 11.45 - Sf. Liturghie

Marți, 19 decembrie

 • 18.00 - Acatist
 • 18.30 - Spovedanie

Vineri,  22 decembrie

 • 17.30 - Sf. Maslu
 • 19.30 - Spovedanie

Duminică,  24 decembrie
Ajunul Crăciunului

 • 10.00 - Sf. Liturghie

Luni, 25 decembrie
Nașterea Domnului

 • 11.30 - Sf. Liturghie

Marți, 26 decembrie
Soborul Maicii Domnului

 • 09.30 - Acatist
 • 10.00 - Sf. Liturghie

Marți, 27 decembrie
Sf. Mucenic și Arhidiacon Ștefan

 • 09.30 - Acatist
 • 10.00 - Sf. Liturghie

Duminica, 31 decembrie

 • 11.30 - Sf. Liturghie

Program bibliotecă: În fiecare vineri după Taina Sfântului Maslu

Dragii mei,

ne mai despart putine momente de marea sarbatoare a Nasterii Domnului nostru Iisus Hristos, expresia iubirii lui Dumnezeu Tatal fata de toti oamenii, deci si fata de noi!

Este si momentul in care ma despart de Dvs / voi in calitatea mea de preot paroh / ajutor in interimat. Am ajutat, in cele aproape doua luni de interimat (noiembrie-decembrie), prin savarsirea slujbelor in timpul saptamanii si prin spovedanii pana-n miez de noapte, pana joi seara, dar si prin alte lucruri, pentru a se face cat mai usoara trecerea spre noul paroh, pr. Nicolae Canciu.In editorialul revistei (in documentul atasat) veti gasi enumerate doar cateva din realizarile noastre comune, in cei zece ani cat v-am fost preot paroh (pe 13 ianuarie 2023 s-ar fi implinit exact zece ani de instalare!).

Dau slava lui Dumnezeu pentru darurile revarsate asupra noastra in toti acesti ani si va multumesc tuturor pentru implicare!

Va rog sa-l sprijiniti pe pr. Nicolae si sa-i oferiti o sansa, asa cum mi-ati oferit si mie, acum 10 ani! Pr. Nicolae are calitatile necesare si cu sprijinul nostru al tuturor, mai ales, prin rugaciune, o sa faca fata cu bine acestei noi provocari! L-am asigurat de tot sprijinul meu!  Alaturi de revista, gasiti atasat programul lunii ianuarie 2023. ATENTIE: Pana pe 15 ianuarie slujbele anuntate se vor savarsi intocmai. Pe 16 ianuarie vor incepe niste lucrari de renovare in biserica, astfel ca anumite slujbe din timpul saptamanii nu vor putea fi tinute! De aceea, va rog sa urmariti comunicatele pr. Nicolae / consiliului parohial.

Asa cum am specificat in editorial va asigur ca-n inima mea exista numai intrari, nu si iesiri! De acum inainte, va indemn sa va adresati noului paroh, pr. Nicolae. Desigur, daca va pot ajuta in vreo problema, ma puteti apela, numarul meu de celular ramane valabil. Va doresc mult succes alaturi de noul paroh,

Craciun cu liniste si bucurie si un Nou An cu sanatate si numai impliniri!
Pr. Alexandru Nan, fost paroh si ajutor in interimat

Comunitate

Pr. Prof. Dr. Mircea Basarab

Înregistrare la autoritățile germane cu sigla RX

Cerere de înscriere

Puteți descărca de aici:

Cererea de înscriere în
parohia noastră.

Citatele zilei

 • 01-slide-f.jpg
 • 02-slide-f.jpg
 • 03-slide-f.jpg