Programul slujbelor

Marți, 2 iulie

  • 18.00 - Acatist
  • 18.45 - Spovedanie

Vineri, 5 iulie

  • 17.30 - Sf. Maslu
  • 19.30 - Spovedanie

Duminică, 7 iulie

  • 11.30 - Sf. Liturghie

Marți, 9 iulie

  • 18.00 - Acatist
  • 18.45 - Spovedanie

Vineri, 12 iulie

  • 17.00 - Sf. Maslu de obște

Sâmbătă, 13 iulie

  • 09.15 - Acatist
  • 10.00 - Sf. Liturghie Arhierească

Duminică, 14 iulie

  • 11.30 - Sf. Liturghie

Marți, 16 iulie

  • 18.00 - Acatist
  • 18.45 - Spovedanie

Vineri, 19 iulie

  • 17.30 - Sf. Maslu
  • 19.30 - Spovedanie

Sâmbătă, 20 iulie
Sfântul Prooroc Ilie

  • 09.30 - Acatist
  • 10.00 - Sf. Liturghie

Duminică, 21 iulie

  • 11.30 - Sf. Liturghie

Marți, 23 iulie

  • 18.00 - Acatist
  • 18.45 - Spovedanie

Vineri, 26 iulie

  • 17.30 - Sf. Maslu
  • 19.30 - Spovedanie

Duminică, 28 iulie

  • 11.30 - Sf. Liturghie

Marți, 30 iulie

  • 18.00 - Acatist
  • 18.45 - Spovedanie

Program bibliotecă: În fiecare vineri după Taina Sfântului Maslu

DATA

SLUJBA

ORA

Joi,

2 decembrie

Sf. Maslu

Spovedanie

18.00

cc. 19.45

Sâmbătă, 4 decembrie,

Sf. Varvara

Acatist

Sf. Liturghie

09.00

09.30

Duminică, 5 decembrie

Sf. Liturghie

 11.30

Luni, 6 decembrie,

Sf. Nicolae

Acatist +

Sfânta Liturghie

09.30

10.00

Joi,

9 decembrie

Sf. Maslu

Spovedanie

18.00

cc. 19.45

Vineri,

10 decembrie

Program bibliotecă & Spovedanie

10.00-12.00

Duminică,

12 decembrie

Sf. Liturghie

11.30

 

Marți,

14 decembrie

Acatist

Spovedanie

17.30

18.30

Joi,

16 decembrie

Sf. Maslu

Spovedanie

18.00

cc. 19.45

Sâmbătă, 18 decembrie

Sf. Cuv. Daniel S.

Acatist + Sf. Liturghie

Parastas

09.00

11.00

Sâmbătă, 18 decembrie

 

Programul copiilor + Concert de colinde: „Iată, vin colindători”

17.00

Duminică,

19 decembrie

Sf. Liturghie

 

11.30

 

Marți,

21 decembrie

Acatist

Spovedanie

17.30

18.30

Joi,

23 decembrie

Vecernie

Spovedanie

18.00

cc. 19.00

Sâmbătă,

25 decembrie, Nașterea Domnului

Sf. Liturghie

11.30

Duminică, 26 dec.,

Soborul Maicii D.

Sf. Liturghie, prezidată de

ÎPS Dr. Serafim Joantă

11.30

 

Luni,

27 decembrie,

Sf. Arhid. Ștefan

Acatist +

Sf. Liturghie

09.30

10.00

 

Sâmbătă, 1 ianuarie

Sf. Liturghie

11.30

 

Program Bibliotecă & Spovedanie: Vineri, 10 decembrie 2021, între orele 10-12.

Comunitate

Pr. Prof. Dr. Mircea Basarab

Înregistrare la autoritățile germane cu sigla RX

Cerere de înscriere

Puteți descărca de aici:

Cererea de înscriere în
parohia noastră.

Citatele zilei

  • 01-slide-f.jpg
  • 02-slide-f.jpg
  • 03-slide-f.jpg

© Biserica Ortodoxă Română “Naşterea Domnului” MÜNCHEN | Adresa: Blumen-Str. 36, 80331 München | Pr. paroh Nicolae Canciu: 0151-45990348